Ağaç ve Bahçe Aydınlatma

Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Bahçe aydınlatma ürünleri led teknolojisi kullanılarak peyzaş ve bahçelerde daha renkli modern ve estetik görünümler yaratması vasıtası ile üretilen ürünlerdir Bu ürünler açık alanlarda sıkça rastladığımız türden park ve bahçelerimizi süslemeye aydınlatmaya ve şık görünümüne oldukça fayda sağlamaktadır. Bahçe aydınlatma ürünü seçiminde bahçenizin genişliği metrekaresi ve aydınlatılmak istenen bölgenin durumu göz önündebulundurularak ürün seçimine karar verilmelidir.

Bahçe aydınlatma ürünleri sitemiz üzerinde uygun fiyatlarla satışa çıkmakta oluğ çeşitli markaları sitemiz üzerinden inceleyip satın alabilirsiniz. Üstelik bu ürünler süper hızlı kargo ile gönderilmektedir. Sizde bahçenize en uygun ürünü seçip sitemiz üzerinden en uygun fiyatlara sipariş verin ürün kapınıza gelsin.

Bahçe Aydınlatma Led

Bahçe aydınlatma led ürünleri led tenolojilerinin gelişmesi ile birlikte olduça yaygın olarak kullanılmakta olan led ürünlerdir. Bu ürünlerin led olarak tercih edilmesinin altında yatan en büyük nedenlerden biride hem çok ekonomik olması hemde etetik ve ışık verimliliği açısıından eski tip aydınlatmalara göre kat ve kat üstün olmasıdır. Bahçe aydınlatma led ürünlerini sitemizden uygun fiyatlara ve en güvenli şekilde satın alabilirsiniz. Siparişleriniz en hızlı şekilde size ulaştırılmaktadır. Bahçeler için en uygun ürünler ledavm adresinden kolayca satın alınabilir.

Sırala
Görünüm:
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Ağaç Aydınlatma Armatürleri

Günümüzde iç mekan dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonu da yaşam alanı tarzında ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle bahçelerin aydınlatılmasında doğru ışık düzeninin tercih edilmesi, bahçelerde yaratılacak güzel ortam için en az bahçe mobilya tercihi kadar önemlidir. Hatta bahçe dekorasyonunda aydınlatmanın mobilyadan daha önemli olduğu söylenebilir. Gün ışığı sayesinde gündüzleri ışıl ışıl bir ortama kavuşan bahçelerin geceleri de bu cazipliğini koruması için işlevsel ve estetik bir aydınlatma sistemine gereksinimi vardır. Bu durumda bahçe aydınlatmasında hangi ürünlerin kullanılacağı ve aydınlatmanın nasıl olması gerektiği sorularını akıllara getirmektedir.İnsanlar, yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarında adeta bir kabus gibi dört duvar arasında vakit geçirmektense, açık alanlarda daha fazla vakit geçirmeyi tercih etmektedir. Yaz mevsiminde bahçelerden güneşin çekilmesiyle birlikte insanlar kendilerini bahçelere atmakta ve adeta ruhlarını okşayan tatlı bir esintiyle birlikte hoş sohbetler, çay ve kahve keyfi derken güzel bir akşam sefası yaparak hem bedenlerini, hem de ruhlarını dinlendirmektedirler. Günümüz şehir yaşantısında akşama kadar betonarme yapıların içerisinde vakit geçiren insanlar için çok yorucu geçen günlerin akşamında yapılan bahçe keyifleri insanların psikolojik sağlığı içinde çok büyük önem taşımaktadır.

Bahçelerde geçirilecek keyifli vakitler için yaz mevsimi yaklaşınca bahçelerin akşam sefasına hazırlanması gerekmektedir. Söz konusu akşam sefası olunca da ilk akla gelen bahçe ve ağaç aydınlatma sistemleridir. Bahçe aydınlatmasında estetik görünüm olmazsa olmazdır. Bir diğer önemli hususta bahçe aydınlatmasında kullanılan malzemelerin güvenirliliği ve uzun ömürlü olmasıdır.

Bahçe Aydınlatma Neden Önemli?

Bahçe ve ağaç aydınlatma sistemleri günümüz koşullarında artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü evde elektrikler kesildiği zaman karanlık ortamda çekilen zorluğun aynısı karanlık bir bahçede de çekileceği için yaz mevsiminde bahçede yapılacak akşam sefasının keyfi kaçacaktır. Ayrıca karanlık ortam güvenlik açısından her zaman bir tehdit oluşturmaktadır. Bahçe aydınlatma sistemleri, bahçede estetik bir görünümden ziyade geliyorum demeyen kazaların engellenmesi için oldukça önemlidir.

Bahçe Aydınlatma Sistemleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için seçim yapmakta oldukça zorlanılan bahçe aydınlatma sistemlerinde dekorasyonun fonksiyonelliği ön plana çıkmaktadır. Bahçe ve ağaç aydınlatma sistemleri açık hava koşullarında kullanılacağı için malzemenin dış ortam koşullarına dayanıklı materyallerden üretilmiş olmasının yanı sıra uzun ömürlü olmasına da çok dikkat edilmelidir. Ayrıca bahçe ve ağaç aydınlatma ürünleri seçilirken, kullanıcının stilini ve ışığı yansıtması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle popülaritesi oldukça yüksek olan son trend tasarımlar huzurlu ve şık bir bahçe için daha fazla tercih edilmektedir.

Bahçe Aydınlatma Sistemlerinin Ürün Yelpazesinde Hangileri Var?

Bahçe ve ağaç aydınlatma sistemlerinin ürün yelpazesinin oldukça geniş olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Bu ürün yelpazesi içerisinde projektörler, bahçe lambası, solar aydınlatma ürünleri, sensörler, bahçe fener ve meşaleleri ön plana çıkmaktadır. Bahçe dekorasyonu için üretilen aydınlatma sistemleri, kullanılan enerji kaynağı dikkate alınarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki tür aydınlatmadan ilkini direkt elektrikle çalışan klasik aydınlatmalar oluştururken, ikincisini de yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneş enerjisiyle çalışan bahçe aydınlatma sistemleri oluşturmaktadır. Klasik bahçe aydınlatma sistemlerinin içeriğinde göz alıcı ve insanı cezbeden bir bahçe dekorasyonu hazırlamak için gereksinim duyulan her şey bulunmaktadır. Bu hususta fenerler ve bahçe meşalesi doyurucu tasarımlara sahip olduğu için daha fazla ön planda yer almaktadır. Özellikle cam, metal, ahşap ve ahşap görünümlü aydınlatma fenerleri ve meşaleleri çeşitli geometrik şekilleri ve renkli tasarımlarıyla çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Güneş enerjisiyle çalışan ağaç ve bahçe aydınlatma ürünlerinin diğer aydınlatma ürünleriyle ortak özellikleri arasında tasarım bakımından estetik ve fonksiyonel oluşları yer almaktadır. Bu ürünler yenilenebilir enerji kaynağıyla çalıştığı için yani güneş enerjisiyle şarj olduklarından dolayı diğer ürünlere kıyasla biraz pahalı satılsa da elektrik tasarrufu açısından cep dostu olduklarından dolayı klasik aydınlatma sistemlerinden ayrılmaktadır. Güneş enerjisiyle çalışan ağaç ve bahçe aydınlatma sistemleri uzun vadede daha ekonomik olduğu için daha avantajlı olduğu söylenebilir. Güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma sistemlerine solar aydınlatma sistemleri de denilmektedir. Ağaç ve bahçe aydınlatmasında bu solar aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesi güneş enerjisiyle şarj olan pillerle çalışan çevre dostu olduğu gibi en modern ışıklandırma sistemleri arasında yer almaktadır. Güneş enerjili aydınlatma sistemlerinde her ne kadar fatura derdi olmasa da alınan verimin maksimum seviyede olması için ürünlerin temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Nostaljik Bahçe Aydınlatma İçin Neler Yapılabilir?

Dış mekan aydınlatmalarında nostaljik bir aydınlatma için tek bir seçenekle sınırlı kalmamak oldukça önemlidir. Örneğin bahçe aydınlatma sistemlerinde köşe yerlerde aydınlatma direkleri, yemek masasının etrafında meşaleler, koyu sohbetlerin yapıldığı oturma alanlarında ise bahçe feneri kullanılabilir.

Farklı alanların aydınlatılmasında farklı tipte ağaç ve bahçe aydınlatma ürünlerinin kullanılması bahçeye farklı bir görünüm kazandırılmasında oldukça etkilidir.

Bahçe aydınlatma ürünlerinin seçiminin yapılmasının ardından bahçeyi daha ışıltılı hale getirerek bahçeye farklı bir görünüm kazandırmak için bazı ışık hilelerinden faydalanılabilir. Örneğin bahçedeki havuz ya da dekoratif taşlarla yapılan yapay şelale led ışıklar kullanılarak düşük parlaklık seviyesiyle ortama farklı bir hava katılabilir. Başka bir seçenek ise bitki ve saksıların arasından tercih edilen renk ve parlaklık seviyeleriyle farklı efektler yaratılması mümkündür. Bahçe yolunda ve kapı önünde led ışıklardan çeşitli gölgelendirme ve vurgulamalar yapılarak bahçe daha cazip ve etkileyici hale getirilebilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.