Şerit Led Çeşitleri 

Şerit Led


Şerit led adındanda anlaşılacağı gibi şerit halinde üzerine çip led smd olarak döşenmiş şerit şeklinde led üründür.Uzun Yıllardır aydınlatma dünyasında çok önemli bir yere sahiptir.

Çeşitli şerit led ürünleri piyasada satışa sunulmuştur.bunların Başlıca olanları 5050 Şerit led 5630 şerit led smd şerit led şeklindedir. 5050 şerit led  3 çipli olarak piyasada isimlenmiştir.

Burda önemli faktör herbir smd çip ledin büyüklüğü boyudur. 8 çipli şerit led olarak anılan üründe 5630 şerit led  ürünüdür.Bu Üründe daha yüksek ışık verdiği için çok tercih edilen bir aydınlatma ürünüdür.

Şerit ledler aydınlatma veya dekorasyon süsleme şık görünüm verme ve dikkat çekici olması amacıyla yaygın olarak kullanılır.

Sitemizden satın almış olduğunuz şerit ledler Kaliteli ve 1nci sınıftır.ledavm.net garantisi altındadır.

4014 Profesyonel Şerit Led ürünümüz çeşitleri ve modelleri indirimli fiyatları ile satışa sunulmuştur. Kaliteli şerit led ürünlerini satın almak için ledavm.net adresinden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Sırala
Görünüm:
1 2
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.
1 2

Şerit Led Teknolojisi yaygın olarak kullanılan en önemli led aydınlatma ürünlerinin başında gelmektedir.Kullanım alanları oldukça yaygındır.ve bu aydınlatma ürünü en çok tercih edilen vazgeçilmez üründür.12 volt ile çalışan şerit led ve 220 volt ile çalışan şerit led olarak sınıflandırılabilir.2 grub ürünüde sitemizden sorunsuz ve garantili olarak satın alabilirsiniz

Şerit Led çeşitleri

Son zamanlarda en fazla kullanılan aydınlatma araçlarından bir tanesi olarak ön plana çıkan şerit ledlerin çok ufak bir araştırma yapmanız sonrasında birçok farklı yerde kullanıldığını görebilirsiniz. Farklı renklerde hazırlanmış olan bu renkler arasında en fazla tercih edileni ise hiç şüphesiz ki beyaz. Genel olarak yalnızca evlerin içerisinde kullanıldığı düşünülse de açık alanlarda da artık oldukça sık bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Ancak şerit ledler dış veya iç mekanda kullanılmak istendiği zaman dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta. Bunların başında ise dış ya da iç mekanda kullanılmak istenilen şerir ledler için mümkün olduğu kadar silikonlu olanların tercih edilmesi.

Bunun nedeni ise silikonlu şerit ledlerin oksitlenmeden etkilenme oranının çok düşük olması. Bu sayede çok uzun süreler boyunca satın alınan şerit ledler istenilen her yerde kolaylıkla kullanabilecektir. Normalde insanların büyük bir kısmı şerit ledler arasından seçim yaparken bir metre 60 SMD paketli olanları seçmektedir. Ancak bunun yerine farklı şerit ledler arasından da kullanım alanına bağlı olarak seçimler yapılabilmektedir. Kendinden yapışkanlı olan şerit ledleri hemen her yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Hatta birçok kişi araçlarının ön farlarında led kullanıyor. Kullanımı her geçen gün artmaya devam eden bu ledler sayesinde istenilen her türlü alanın en iyi şekilde aydınlatılması adına gerekli olan yüksek kaliteli aydınlatma da sağlanmış olmaktadır.

İç mekan şerit led , dış mekan şerit led ve rgb şerit led çeşitleri gibi şerit led modellerine ledavm.net adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Şerit Led

Yaydığı ışıkla ortama farklı bir hava katan diyotlara ya da ledlere şerit led denilmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan şerit ledlerin en fazla kullanıldığı alanlar arasında cafe, ofis, restoranlar, iş yerleri ve evler yer almaktadır. halojen ve normal akkor lambalarla kıyaslandığı zaman en önemli avantajları uzun ömürlü olması, düşük enerji harcaması ve daha az ısı üretimidir. Ayrıca şerit ledlerin ışıkları kolaylıkla kontrol edilebildiği gibi programlanabilmektedir.

Dimmer ayarlarını kapsayan bir kit içerisinde satılan ledler olduğu gibi anahtarlı bir uzaktan kumandayla da ledlerin kolaylıkla kontrol edilmesine yardımcı olan ileri teknoloji paketleri de piyasada satılmaktadır. Ledlerin şerit ışıkları olarak kullanımında güçlü olması ve darbelere karşı dayanıklılığı temel faktörlerdir. Led şerit ışıkların kullanıcılar tarafından satın alınması kolay görünse de gereksinimlerin dikkate alınarak doğru ışıkların seçilmesi gibi dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus bulunmaktadır.

Şerit Led Nedir?

Küçük bir yüzeye dizilmiş ledler ile diğer bileşenlerden oluşan ince iletken devre bantlarına şerit led denilmektedir. Esnek ve ince bir şeridin üstüne küçük led ampullerin dizilmesiyle oluşan şerit ledlerin esnek bir kullanıma sahip olması kullanıcıya ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar arasında bükülebilen nesnelere bağlanabilmesi, ulaşılması zor alanlarda aydınlatma aracı olarak kullanılabilmesi, doğrusal olmayan şekillerin konturlarını izleyebilmesi ve hayal edilen her renkte ışık saçması ön plana çıkmaktadır. Şerit ledler, kendiliğinden yapışkanlı olduğu için cam, ahşap, metal gibi yüzeylere rahatlıkla yapıştırılarak kullanılabilirler. Şerit ledlerin sahip olduğu parlaklık, kompakt boyut ve değişkenlik gibi özellikleri kullanım alanlarını genişlettikçe genişletmektedir.

Şerit ledlerin 1 metresinde çoğunlukla 60 led kullanılmaktadır. Tek çipli ve üç çipli olarak piyasada yer alan şerit ledlerin, tek çipli ve metresinde 60 led olanları daha fazla kullanılmaktadır. Metresinde 30 led olan 3 çipli şerit ledlerde alternatif olarak piyasada yer alır. Şerit ledlerin geneli 12 Volt DC akımla beslendiği için şerit ledlerde 220 Voltun 12 Volta kadar düşmesini sağlayan adaptörler tercih edilmektedir.

Şerit Led Çeşitleri

Şeritler halinde gelmekte olan birçok farklı türün tanımlanmasında şerit led genel bir terim olarak kullanılmaktadır. Ledlerin kullanım amacına göre bir başkasının üstüne bir türe ihtiyaç doğabilir. Mesela silikonlu led ışık şeritleri ya da hortum kaplamalı led modeller su geçirmediği için banyo gibi yerler için oldukça idealdir. Kendiliğinden yapışkanlı olan led şeritlerin kullanımı ise oldukça basit ve sorunsuzdur. Led şeritlerin esneklik özelliğine gerek duyulmayan yerlerde ise led ışık çubukları gibi sert led şeritler kullanılabilir.

IP derecesi ya da ‘Giriş Koruması’ derecesi ise led şeritlerdeki ışıkların doğru seçiminde son derece önemlidir. Işık şeridinin unsurlara nasıl tepki verdiğini IP derecesi belirlemektedir. Işığın toz gibi katı nesnelerden korunma kabiliyetini ilk sayı belirtmektedir. Işığın su gibi sıvılardan korunma kabiliyetini ise ikinci sayı belirtmektedir. İlk sayı 0’dan 6’ya olup, 6’sı toz gibi katı maddelerden en fazla korunan olduğunu belirtmektedir. İkinci sayı 0’dan 8’e olup, 8’i su gibi sıvılara karşı en fazla korumayı belirtmektedir. Mesela IP65 denilen led ışık şeridi toza ve suya karşı dayanıklı olduğu için banyoda tercih edilebilir. Alüminyum panel led ışık şeritleri ise yaya yolları gibi alanlar için oldukça idealdir.

Şerit Led Işıkların Parlaklığı Nasıl Ölçülür?

Led teknolojisinin zamanla gösterdiği gelişim sayesinde küçük diyotların ürettiği ışık daha parlak seviyelere ulaşmıştır. Ancak bu, şerit led ışıkların daha parlak ışık vereceği anlamını taşımaz. Örneğin aksan aydınlatmasında şerit led ışık kullanılacaksa yaydığı ışığın parlak olmaması tercih edilebilir.

Ledlerin ışık parlaklığı çoğu tüketicinin düşündüğü gibi watt ile değil, lümen (lm) ile ölçülmektedir. Led ışıklar satın alınırken lümen seviyesinin kullanım amacına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Piyasada bilinen şerit led ışık firmaları, ürettiği ürünlerin lümen seviyesini listeleyerek müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. Bu konuda tüketicilere düşen en büyük görev şerit led ışık satın alırken bu listelere dikkat etmeleridir. Bu konuda belirlenen herhangi bir standart olmadığından dolayı üretici firma tarafından metre başına 250 lümen düştüğü kutu üstünde belirtilebilir. Böyle bir durumda ilk şerit ışığının saniyeden daha parlak olması gerekir. 

Şerit Led Işıklarda Renk

şerit led ışıklar renkleri değiştirebilmekle birlikte geniş bir renk aralığına sahip aydınlatma sistemleridir. En temel şerit led ışıkları adreslenemez olarak tanımlanmakta ve etrafa sabit bir ışık rengi yaymaktadır. Bu tür ledlerin fiyatları ucuz olduğum gibi kurulumu da oldukça basittir.

Başka bir led ışığı türü ise adreslenemeyen RGB şeritler olarak tanımlanmakta ve etrafa kırmızı – yeşil – mavi gibi renkler yaymaktadırlar. Bu tür şerit led ışıkları ile adreslenebilir RGB arasındaki fark ise adreslenebilir led şeritlerde her bir led arasında her bir ledin bağımsız kontrolünü sağlayan küçük denetleyiciler olmasıdır. Fiyatı oldukça yüksek olan adreslenebilir led ışıklarının evde kullanımına genellikle ihtiyaç duyulmaz. Tabii bu noktada belirleyici olan tüketicilerin tercihi ve ışık fikstürlerinde hangi kaliteyim aradığıdır.

Şerit Led Işıklarda Renk Sıcaklığı

Led ışığın renginden çok farklı bir husus olan renk sıcaklığı, led ışığın ne kadar sıcak ya da soğuk olduğuyla alakalıdır. Sıcaklığın derecelendirmesi Kelvin olarak ifade edilir. Daha yüksek Kelvin daha serin renkleri, daha düşük Kelvin ise daha sıcak renkleri temsil etmektedir. Mavi floresanın etrafa saçtığı mavi ışıktan şikayet edildiği zaman renk sıcaklığının mekan için uygun olmadığı derhal fark edilir. 

Renk ayarlanabilir sıcaklık özellikleri olan şerit led ışıklarında olduğunun bilinmesinde fayda vardır. Şerit led ışıklarının çeşitli aydınlatma ışıklandırmasına yönelik kullanılması çok daha verimlidir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.