Led Floresan T5 bant armatür diğer bir deyim ile yeni nesil floresan modeli.Gelişen led teknolojisi ile led bant armatür ve led floresanlar artık eski tiplerin unutulduğu günümüzde sık kullanımı ile karşımıza çıkan ürün.Takım ve hazır olarak gönderile t5 led kullanıma hazırdır.Tek yapmanız gereken fişe takıp çalıştırmak.

T8 Floresan ve T5 Armatür

Çoğu zaman ofis gibi ticari mekanların aydınlatılmasında kullanılan T5 ve T8 floresanların ölçüleri farklı olduğundan dolayı ayırt edilmesi çok basittir. T8 floresan ile kıyaslandığında daha yeni olan T5 floresanın etkinliği ortalama 100 lm/W seviyesindedir. T8 floresanın ışık yayma etkinliği ise ortalama 90 lm/W seviyesindedir. Yani T8 floresan ile aynı gücü harcayan T5 floresan etrafa daha fazla ışık yaymaktadır. 

Sırala
Görünüm:
1 2
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
1 2

T5 floresan ile T8 floresan birbiriyle kıyaslandığı zaman ince ve uzun bir yapıda olan T5 floresan 16 mm çapındadır. Ayrıca T5 floresanların her iki ucunda 5mm aralığında ikişer tane pin vardır. T8 floresanların yapısı ise T5 floresanla kıyaslandığında daha kalındır. 26 mm çapında olan T8 floresanların her iki ucundaki pinlerin aralığı da 13 mm’dir.

Kullanım Ömürleri 30.000 Saat

Renksel geriverim performansı ışık kalitesinin en önemli ölçütleri arasında yer almaktadır. T5 ve T8 floresanlar renksel geriverim performansı açısından kıyaslandığı zaman her iki florans türü de 85 CRI değerine ulaştığı için herhangi bir fark yoktur. T5 floresan sadece elektronik balastlarla çalışırken, T8 floresan elektronik balastların yanı sıra mekanik balastlarla da çalışmaktadır.

T5 floresanın inceliği T8 floresana göre yüzde 40 daha fazladır. T5 floresan bu özelliği sayesinde sıva altı montaja, dar tavan aralarında kullanıma uygun olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. T5 ve T8 floresanların kullanım ömürleri 30.000 saate kadar ulaşmaktadır.

T5 floresan T8 floresan yerine kullanılamayacağı gibi T8 floresan da T5 floresan yerine kullanılamaz. Çünkü iki tür floresan arasındaki pinler mesafesinin yanı sıra her iki floresanın çalışmasını sağlayan balastlarda farklıdır.

T5 floresanın kullanımı T8 floresana göre belirli avantajlar sağlasa da T5 floresanın fiyatı T8 floresanın fiyatıyla kıyaslandığı zaman 2 kat daha fazladır. T5 ve T8 teknolojileri arasındaki performans artışı ise fiyat farkıyla aynı oranda olmadığı için armatürler dahil T8 floresanların T5 floresanlar ile değiştirilmesi çok da avantajlı değildir.

T8 Floresan Özellikleri

T8 floresan türü aydınlatma aracı 1981 yılında Amerika’ya girmiş ve bu tarihten sonra popülaritesi gittikçe yükselerek günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde binaların yapım aşamasında T8 floresanlar standart olarak kullanılmaktadır. T8 floresanların ömrü uzun olduğu gibi daha az enerji harcayarak enerji tasarrufuna katkı sağlamaktadır. T8 floransın çalışmasında kullanılan elektronik balast bu floresan türünü daha da verimli hale getirmektedir. Bu elektronik balast sayesinde yüksek bir uğultu sesi çıkarmadığı gibi ışık titremesi de olmaz.  

T5 Floresan Özellikleri

T5 floresanın çalışması içinde T8 floresan gibi elektronik balast kullanılmaktadır. T5 floresanın maliyeti T8 floresana göre oldukça yüksektir. T5 floresanlar daha kısa olduğu için standart armatürlerle uyum sağlamaz. Mesela klasik T5 floresan uzunluğu 46 inç iken T8 floresanın uzunluğu 48 inçtir. T5 floresanlar ışığı etrafa daha fazla yayarken T8 floresana kıyasla daha az watt harcamaktadır. Ayrıca T8 floresana göre daha uzun ömürlüdür. T5 floresanın ömrü boyunca maksimum ışık seviyesini koruması da kullanıcı açısından ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.