Projektör ve Yüksek Tavan Aydınlatma

Günümüzde dış mekan aydınlatmalarında yaygın olarak kullanılan ve yeni nesil dış aydınlatma ürünleri arasında değerlendirilen led projektörler kullanım alanları ve enerji tasarrufuyla ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Dış ortamlar iklimsel koşullara açık alanlar olduğu için iklimsel koşullara dayanıklı üretilen ve uzun ömürlü olan led projektörler, kendi içerisinde sınıflara ayrılarak çok yönlü aydınlatma sağlamaktadır.

Sırala
Görünüm:
1 2 3
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Cob Led Projektör Yani nesil led projektör aydınlatma dünyasının en vazgeçilmez ve en çok tercih edilen modelidir. Eski tip aydınlatmalar gerek yüksek enerji tüketimi gerekse çabuk arıza yapması nedeniyle yerini artık led projektör lere bırakmıştır.Sanayide fabrika ev bahçe açık alan aydınlatmasında en çok tercij edilen başlıca ürünlerdendir.Uzun ömürlüdür 50000 saat led çalışma ömrü vardır.Bir çok watt seçeneği mevcuttur.aydınlatmak istediğiniz bölgenin büyüklüğüne göre tercih yapabilirsiniz. Led Projektör Ledavm.net Adresinden Uygun Fiyatlı Olarak Alınır.

Led Projektör Fiyatları

Ürün Watt Kuvvetine göre değişkenlik göstermektedir.örneğin 10 watt kuvvetinde bir led projektör ile 50 watt kuvvetinde olan ürünün fiyatları farklılık gösterebilir. Bu konuda seçim yaparken projektörü kullanıcağınız alanın genişliği çok önemlidir.Örneğin bahçe aydınlatmasında kullanıcaksanız büyük boy bir projektör gerekebilir 50 watt 70 watt yada 100 150 200 watt gibi.Yada bir ağacı renklendirmek isterseniz daha küçük ölçülerde yeşil led projektör işinizi görecektir. Bu konularda kararsız kalırsanız bizimle iletişime geçip daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

Led Projektör seçimi yaparken kararsızsanız mutlaka bize danışın. 10 Watt, 30 Watt , 50 Watt, 100 Watt, 150 Watt, 200 Watt Led Projektör Çeşitleri Ledavm Online Led Mağazasındadır.

Led Projektör Nedir ?

Led projektör ürünler eski tip holojen sistem projektörlere nazaran çok daha ekonomik ve yüksek verimlidir Sanayi alanında yaşanan teknolojik gelişimlerin hızı ile birlikte aydınlatma dünyasında da çok yüksek ivmeli bir yükseliş söz konusudur.Aydınlatma ürünlerinde yaşanan bu ivmeden son kullanıcılarda oldukça fazla faydalanmaktadır. Led projektör deyince akla gelen ilk sorulardan biride eski tip projektörlerle arasında ne gibi bir fark olduğudur. Arasındaki fark elbette en büyük etken olarak düşük enerji tüketimidir.çevreye sağladıyı olumlu faydadır.Eski tip holojen projektörlere göre düşük enerji tüketimi ile oldukça güçlü enerji sağlamaktadır.

Smd Led Projektör Özellekleri

Led projektörler smd ve cob olarak ikiye ayrılır amaca ve isteğe göre kullanımı farklılıklar gösterebilir piyasada yaygın olarak kullanılan ürünlerin başında tabiki smd led projektör gelir.Bu ürün hem ışık kalitesi hemde uygun maliyeti bakımından oldukça fazla kullanılan bir üründür.Smd led projektörler bir adet driver ile çalışır. genel olarak 1 adet smd led 1 watt gücündedri.yani 50 watt led projektör kullanımı için 50 adet smd led dizilimi gerekir.Hesaplamalarında çok teknik detay olmamamkla birlikte bu smd ledlerin ana üreticisi çindir.

Led Projektör Fiyatları

Led projektör seçiminde en çok karşımıza çıkan sorunların başında fiyatların çok değişkenlik göstermesidir.Örnek vermek gerekirse 50 watt led projektör bir yerde uygun fiyatlı iken başka bir satıcıda 2 katına hatta 3 katına kadar çıkabilmektedir.bunun başlıca nedeni ürün kalitesidir.örneğin bir smd led projektörün fiyatını belirleyen en büyük özellik kullanılan çiplerin kalitesidir.Uygun çipli ve kaliteli çipler olarak sınıflandırılır. Ayrıca kasa faktörüde önemlidir.Kasa kullanılan malzeme cam fiyatta çok belirgin değişikliklere yol açabilmektedir.

Led Projektör

Dış mekanların aydınlatılmasında artık halojen projektörler yerine kullanılan led projektörler, aydınlatma ürünleri arasında az enerji harcadığından ekonomik olmasıyla başı çekmektedir. Led teknolojisi dış mekanların aydınlatılmasında farklı çözümler sunduğu gibi standart dış aydınlatma ürünleriyle karşılaştırıldığı zaman iklim ve çevresel koşullara karşı daha dayanıklıdır.

Led projektörlerin görselleri içerisinde ise kare ve dikdörtgen şeklinde olanlar ön plana çıkmaktadır. Led projektörlerin ışığı yansıtma gücü iç kısıda kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olduğu gibi bu projektörler yüksek ısıya karşıda oldukça dayanıklıdır. Led projektörler orta kısmında yer alan kare şeklindeki tek, iki ve çeşidine göre daha fazla aydınlatma bölümleriyle ışığı yansıtarak dış mekanları aydınlatmaktadır. Aynı zamanda ışığın dış mekanda yayıldığı alan aydınlatma yoğunluğuyla ilgili bilgi vermektedir. Küçük kare bölümlerin sayısı arttıkça ışık yoğunluğu artmakta ve aydınlatma alanı genişlemektedir. Daha fazla alanı aydınlatan led projektörler, led olmayan diğer dış mekan aydınlatmalarıyla kıyaslandığı zaman daha uzun ömürlü ve daha tasarrufludur. Günümüzde led projektörleri cazip kılan başlıca faktörler arasında lens özellikleri, renk oluşturmadaki çeşitliliği ve sürekli gelişim içerisinde olan lamba teknolojisindeki yeniliklerin led projektörlerde yarattığı farlılıklar yer almaktadır.

Led Projektörler Nerelerde Kullanılır?

Led projektörlerin günümüzde yaygın kullanıldığı alanlar arasında bahçeler, halı sahalar, düğün, nişan gibi organizasyonlar başı çekmektedir. Led projektörler dış aydınlatma olarak hemen her mekanda kullanılma olanağına sahip olduğundan, enerji tasarrufu sağladığından ve sorunsuz çalıştığından dolayı dış mekan aydınlatmalarında oldukça popülerdir.

Led projektörler nerelerde kullanılır? Günümüzde led projektörlerin yaygın olarak kullanıldığı yerler şöyledir;  

 • Kurumlar
 • Ofisler
 • Atölyeler
 • Fabrikalar
 • Bina dış cephelerinin aydınlatılması
 • Otoparklar
 • Caddeler
 • Çevre aydınlatmaları
 • Spor sahaları
 • Sokaklar
 • Stok alanları
 • Geniş çaplı çalışma alanları
 • Tabela ve totem aydınlatmaları
 • Kapı önlerinin, bina girişlerinin ve bahçelerin aydınlatılması
 • Meydanların aydınlatılması ve daha birçok alanın aydınlatılmasında led projektörler tercih edilmektedir.

Led projektör satı alınırken niçin kullanılacağı ve kullanılacağı alan en önemli hususu oluşturmaktadır. Çünkü led projektörün kullanım amacına ve kullanılacağı alana göre watt ve renk olarak uygun olması gerekir. Örneğin nişan merasiminin aydınlatılacağı bir alana kırmızı renk bir led projektörün seçilmesi uygun olmaz. Ama bir ağacın 10 watt yeşil renkte bir led projektörle aydınlatılması ortaya hoş bir görsel görüntü çıkarır.

Yüksek Tavan Led Projektör Nedir?

Yüksek tavan aydınlatmasında özel olarak tasarlanan yeni nesil yüksek tavan led projektörler uzun ömürlü olması, kasasının dayanıklılığı, led verimliliğinin yüksek olması, sıvı geçirmemesi ve daha birçok özelliğiyle kullanıcılara önemli avantajlar sağladığından dış ortam aydınlatmasının yanı sıra endüstriyel aydınlatmada da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Enerji tasarrufu sağladığı için ekonomik olması, yüksek performans göstermesi, kurulumunun çok kolay olması ve farklı optik seçenekleri sunması yüksek tavan led projektörlerin avantajları arasında ön plana çıkmaktadır.

Yüksek tavan led projektörler uzun ömürlü oldukları için ek bakım maliyeti gibi kullanıcıya ek bir masraf çıkarmaz. Ayrıca kurulumunun çok kolay olması kurulum maliyetini en aza indirmektedir.

Yüksek Tavan Led Projektör Nasıl Kullanılır?

Günümüzde ticari ve endüstriyel mekanlarda popülaritesi her geçen gün artan yüksek tavan led projektör aydınlatma sistemlerinden en yüksek verimin alınması için monte edilecekleri yerlerin doğru seçilmesi oldukça önemlidir.

Yüksek tavan led projektörler, tavan ile yer arasındaki mesafenin 6 metreyi bulduğu ve yaklaşık 12 metre olan alanların aydınlatılmasında kullanılmaktadır. Ayrıca bu kadar yükseklikten en yüksek verimin alınması için yüksek tavan led projektörlerde lens açılarına gereksinim duyulmaktadır. Böylelikle ışık zemine eşit şekilde dağılacağından ışığın boşa gitmesi engellenmiş olacaktır.

Yüksek tavan led projektör aydınlatma sistemlerinde 60 derece, 90 derece ve 120 derece gibi yaygın ışın açıları tercih edilmektedir. Dar ışın, zeminde daha odaklı ışın oluşturmayı destekleyen yüksek lüks seviye sağlamaktadır.

Yüksek tavan led projektörler, zincir ya da sarkıtlara, kancalarla tavana asılarak kullanılabileceği gibi direkt tavana sabitlenerek de kullanılabilmektedir. Yüksek tavan led projektörlerde doğrusal yüksek aydınlatma armatürleri, ızgaraya monte edilen yüksek tavan aydınlatma armatürleri, mimari yüksek tavan aydınlatma armatürleri ve yuvarlak yüksek tavan aydınlatma armatürleri gibi çeşitli armatürler kullanılmaktadır. Yüksek tavan led projektör armatürleri kullanımında dikey yüzeylerin yanı sıra zemininde aydınlatılmasına çok dikkat edilmelidir. Örneğin raftan eşya toplanan depolarda dikey aydınlatma çok önemlidir.

Yüksek Tavan Led Projektör Nerelerde Kullanılır?

 • Enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü ve dayanıklı olan yüksek tavan led projektörlerin en fazla kullanıldığı yerler şöyle sıralanabilir;
 • Depolar
 • Belediye tesisleri
 • Havaalanı hangarı
 • Fabrikalar
 • Eğitim kurumlarının spor salonlar
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.