Led Panel ve Led Spot

Bir tür led aydınlatma aracı olan led panel, dünyadaki birçok teknolojik araçta kullanılmaktadır. Ledlerin dünyada bu kadar yaygın kullanılmasının temel nedeni ciddi enerji tasarrufu sağlamalarıdır. Dünyada ledlere olan talebin çok fazla olmasından dolayı led piyasası oldukça canlıdır. Led piyasasının bu kadar canlı olması ise bu sektörde çok sayıda firmanın kurulmasına neden olmuştur. Bu nedenle sektördeki köklü firmalarla çalışmaya dikkat edilmelidir.

Son yıllarda popülaritesi oldukça artan led panel, led aydınlatma araçları içerisinde müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Led panellerin kullanılacakları yer ve panel boyutuna göre çeşitleri bulunmaktadır. Piyasada en fazla 60x60 led panel ile 30x30 led panel boyutları tercih edilmektedir. Bu tür led paneller okullar, ofisler vb. iş yerleri ve kurumsal firmalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 53 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

    

Led Panel Avantajları Nelerdir?

Kare şeklindeki bir kalıbın içerisine çok sayıda ledlerin yan yana yerleştirilmesiyle oluşan led paneller, günümüzde yaygın olarak kullanılan aydınlatma araçları içerisinde yer almaktadır. Aydınlatma aracı olan led paneller çok ucuz olmalarının yanı sıra sağladıkları enerji tasarrufuyla da cep dostu olduğundan dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Led panellerin 60x60 ve 30x30 gibi çok sayıda boyut seçenekleri vardır. Boyut seçeneklerinin fazla olması seçim konusunda biraz zorlasa da seçim zenginliği gibi önemli bir avantaj da sunmaktadır. Led panellerin kullanıldığı alanlarda hoş ve hafif bir ışıklandırma olduğundan insanlar ışıktan rahatsız olmayarak bunalmadığı gibi göz sağlığının korunmasında da oldukça faydalıdır. Led panellerin aydınlattığı her ortama şıklık kattığı da artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Led Panel Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Öncelikle led aydınlatma ürünlerinin hepsinde CE belgesinin olmasına özellikle dikkat edilmelidir.
  • Led panel satın alınırken ışık renkleri mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Satın alınan led panelin arka kısmında etiket olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Led panelin içerisindeki driver yüksek kalitede olmalıdır. Driver kalitesinin düşük olması, panellerin içerisindeki ledlerin düzgün çalışmasına engel olur.
  • Led panelde leke olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Led panel çalıştırıldığı zaman ışığın arka bölmeye kesinlikle kaçmaması gerekir.    
  • Led panelle driver arasındaki bağ kusursuz olmalıdır.
  • Panellerin üstündeki watt değerlerinin doğru olup olmadığının bir watt ölçer ile kontrol edilmesi ihmal edilmemelidir.
  • Panellerin kenar kısımlarında bulunan yayların zedelenmemesi için plastik koruyucu olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Led panel soğuk ortamda çalıştığı takdirde ömrü daha uzun olmaktadır.

Led Spot Nedir?

Modern dekorasyonla yapılan evlerde daha fazla tercih edilen led spot lambalar, günümüzde iş yerlerinde ve işletmelerde çok fazla tercih edilmektedir. Ev ortamındaki aydınlatmayı daha şık, farklı ve dikkat çekici hale getirmek isteyenler tarafından led spot lambalar daha fazla tercih edilmektedir. Led spot lambalar aydınlattığı alana farklı bir hava kattığı gibi çok yer kaplamadığı içinde alandan tasarruf ettirmektedir.

Ev ortamına aydınlatma ürünleriyle farklı bir hava katmak ve ev dekorasyonuna modern bir dokunuş için led spot lambalar en ideal tercih olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca led spot lambaların avize gibi farklı aydınlatma ürünleriyle de kullanılabilme avantajı vardır. Mesela evin salonunda yer alan tasarımı modern bir avizeye yardımcı aydınlatma aracı olarak led spot lambaların tercih edilmesi ciddi bir enerji tasarrufu sağlayacağı gibi oldukça da sağlıklıdır.

Led Spot Çeşitleri

Led spot lambalar kendi içerisinde sıva üstü ve gömme olmak üzere iki çeşide ayrılmaktadır. Farklı renklerde ve tasarımlardaki led spot lambalar ev ortamını daha modern ve şık hale getirmektedir.

Gömme led spot lambalar, daha önceden oluşturulan alana yerleştirilmektedir. Mesela bir restoranın girişinde zeminde yer alan veya bir evin tavan kısmındaki led spot lambalar alanla bütünleşmiş gömme led spot ürünleri kapsamındadır.

Sıva üstü led spot lambalarda da tavana ve duvarlara gerekli elektrik tesisatının yapılmasından sonra monte işlemi doğrudan yapılmaktadır. Sıva üstü led spot lambaların kullanım alanları daha fazla yatak odasında abajur, çalışma odasında masa lambası, salon ve oturma odasında tavan lambası şeklindedir. Sıva üstü led spot lambalar, duvarlara asılı olan tabloların aydınlatılmasında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Led spot lambalar evin her alanına uyum sağlayan modern aydınlatma araçlarıdır. Sıva üstü led spot lambalar tek girişli olabildiği gibi iki, üç, dört ve daha fazla girişli de olabilmektedir. Aydınlatma giriş sayısının seçiminde aydınlatılacak alanın büyüklüğünün yanı sıra yararlanılan diğer aydınlatma ürünleri de dikkate alınmalıdır. Bu seçimde en doğru kararın alınması için bir uzmandan yardım alınabilir.

Led Spot Avantajları

Spot aydınlatma sistemlerinde led ürünlerin kullanılması çok sayıda avantajı da beraberinde getirmektedir. Led spot lambalar uzun ömürlü oldukları gibi enerji tasarrufu sağladığı için ekonomiktir. Bu nedenle evde en fazla vaktin geçirildiği salon gibi odaların aydınlatılmasında led spot lambaların kullanılması enerji tasarrufu açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu sağlamak için led lambaların spot tarzının kullanımı da zorunlu değildir. Çünkü sarkıt, avize gibi diğer aydınlatma ürünlerinde led ampuller kullanılması da enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Led Spot sıva altı ve sıva üstü olarak ikiye ayrılır. Sıva altı olan modeller asma tavanlarda uygun şekilde açılan deliklere oturtulucak şekilde standart olarak üretilmektedir. Sıva üstü ise asma tavan olmayan bölümlerde kullanıma uygundur dış kasası ile sabit tavana kolayca monte edebilir ve kullanabilirsiniz. Sıva altı led spot kullanım sayınızı  aydınlatma yapıcağınız bölgenin genişliğine göre hesaplayınız. Bunun için bir uzman yardımı alabilirsiniz. Led Spot sıva altı ve sıva üstü modellerimiz aynı gün kargoya verilir ve en kısa sürede sizlere ulaştırılır. Tüm ürünlerimiz garantilidir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.