x
Neden Led Projektör Çok Tercih Ediliyor

Neden Led Projektörler Daha Çok Tercih Ediliyor?

Led aydınlatma teknolojileri, birçok açından sağladığı faydalar nedeniyle en fazla tercih edilen ve belki de rakipsiz aydınlatma ürünleridir. Açık alanların gece karanlığında maksimum derecede aydınlığa kavuşturulmasını ancak led projektör sistemleri sağlayabilir.

Kaliteli led projektörlerinin nitelikleri

  1. Klasik aydınlatma ürünlerinden sağlanan ışık oranı oldukça düşüktür. Bu aydınlatma sistemleri kullandıkları enerjinin büyük bölümünü ısıya çeviriler. Dolayısıyla aydınlatma minimim seviye de kalır. Fazla enerji harcanır. Led projektörlerde ise, enerjiyi ısıya dönüşme oranı oldukça düşüktür. Böylece enerji elde edilmek istenen ışığa dönüşür.
  2. Klasik aydınlatma sistemleri kendilerini çok fazla ısıttığından zamanla aşılıma uğrar. Dolayısıyla patlama gibi durumlar yaşanır. Led projektörler ise, uzun süre kullanıma daha uygundur. Dayanıklıdır. Enerjiyi verimli kullanır.
  3. Led projektör sistemlerine uygun mercekler takıldığında, büyük bir alanın maksimum seviyede aydınlatılması sağlanır. Bu açıdan ledler yüzde 80-85 ışıktan yararlanma imkanı sunar. Klasik aydınlatma teknolojilerinde bu oran yüzde 40 ile 45 kadardır.
  4. Işık kalitesi bakımından da led projektörler birinci sıradadır. Bu bakımdan karanlık bir yerin aydınlatılması halinde renkler güneş ışığı altındaki gibi seçilebilir. Ancak bu verimlilik klasik aydınlatmalar da oldukça kötüdür.
  5. Ledler güvenlidir. Düşük voltajla en iyi verimi sunarken ısınmaya karşı direnci, havadaki gaz oluşumları nedeniyle çıkabilecek yangını önler. Klasik aydınlatma sistemleri, çok fazla ısındığından dolayı havadaki gaz partiküllerini tutuşturabilir ve yangına sebebiyet verebilir. Led projektörler sayesinde bu risk, söz konusu değildir.
  6. Yüksek verimli ışık kabiliyetinin yanı sıra, led projektör fiyatlarıyla da tüketici dostudur. Uzun süre kullanıma uygun olması da, sürekli masraf çıkmasını engeller.
  7. led projektör çeşitlerine ev sahipliği yapıyor. Geniş ürün yelpazesi sayesinde aydınlatmak istediğiniz alanın büyüklüğüne uygun voltaj kapasitesine sahip ledleri sunuyor. En uygun fiyat ve ödeme koşulları avantajıyla led projektör ihtiyaçlarınızı ledavm.net ile karşılayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.