x
Şerit Led Nedir?

Şerit Led Nedir? Şerit Led Çeşitleri Nelerdir?

Şerit ledleri günümüzde dekoratif amaçlı en çok kullanılan aydınlatma aksesuarı olarak tanıtmak mümkündür. SMD kaplama içerisine yerleştirilen led çiplerinin ortaya çıkardığı muazzam dekoratif estetik, dükkan, ev veya ofis gibi mekanların daha ışıltılı olması adına kullanılıyor. Bununla beraber led ışıklarının farklı kullanım amaçları da vardır. Dikkat çekmek bunlardan birisidir. Bir mağaza kampanya veya indirim duyurusunu led ışıklar yardımıyla daha dikkat çekici hale getirebiliyor.

Kim neden şerit led kullanır?

Dikkat çekmekle beraber gece lambası mahiyetinde de kullanıldığı alanların olduğunu söyleyebiliriz. Yürüyüş parkurlarının gece karanlığı içerisinde kaybolmasını önlemek amacıyla, parkur boyunca şerit led aydınlatma teknolojisinden faydalanılır. Bununla beraber otobüs içerisinde zeminin aydınlatılması, uçuklarda veya tren gibi diğer yolcu taşıma araçlarında da farklı şerit led çeşitleri kullanılır.

Şerit ledlerin en çok kullanıldığı alan neresidir?

Çok amaçlı kullanım imkanlarına sahip şerit ledlerin çoğunlukla dekoratif amaca yönelik aydınlatma ihtiyacı adına kullanılır. Her hangi bir bayramda veya törende yapılacak süslemelerde de led aydınlatmalardan yararlanılır. Hatta şerit ledler sayesinde çok farklı figürler yapılarak, adeta bir ışık gösterisi sunumu yapılabilir. Bu tamamen şerit led ürünlerinin ne amaçla kullanılacağıyla ilgili durumdur.

Eğer bir zeminin veya bir ikaz tabelasının karanlıkta fark edilmesini istiyorsanız, şerit led çeşitleri içerisinde en fazla aydınlatma kapasitesine sahip bulunan 5630 8 çipli şerit ledlerin tercih edilmesi gerekir. Ancak amacınız herhangi bir mobilyayı daha estetik göstermeye yönelik bir süslemeyse, 220 voltluk ledleri tercih etmeniz daha uygun düşecektir.

Şerit led fiyatları ne kadar?

Aydınlatma teknolojileri içerisinde en çok kullanılan ve dekoratif sahada süs ve aydınlatma çözümleri için vazgeçilmez şerit ledler, farklı özellikleri nispetinde fiyat değişimine uğrarlar. Özellikle şerit led fiyatları çizgisini etkileyen unsur, uzunluk ve aydınlatma gücüdür. Bunun yanı sıra led sayısına göre de fiyatların değişikliğe uğradığını söylemek mümkündür.

İç ve dış mekanlara göre farklılık arz eden özellikler de şerit led fiyatları hususunu etkiler. Ancak kaliteli ve uzun süre kullanılabilecek led ışıklar için piyasa değerinin altında satılanlardan uzak durulması gerekir. Böylece daha kaliteli led ışıklandırma sistemine sahip olabilirsiniz. Bu bakımdan ledavam.net iştiraki, en iyi fiyatlardan en kaliteli led aydınlatma sistemlerini sunuyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.