x
Şerit led Nedir

Şerit Led Nedir?

Led, light-emitting diode tanımının baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Işık yayan diyot biçiminde Türkçeleştirilmesi mümkündür. Diyot tek yönlü akım transferi yapan bir devre elemanıdır ve pek çok çeşidi vardır. LED bu çeşitlerden birisidir ve mucidi Nikola Tesla dır. Elbette led icadından çok sonra konvansiyonel olarak kullanılmaya başlamış gibi görünse de aslında yıllardır her elektronik cihazda özellikle ikaz ışıklarında kullanılmaktaydı. Fakat güçlü bir ışık yaymadığı için aydınlatma elemanı olarak tercih edilmemekteydi. Gelişen teknoloji ile birlikte diyotların verimi artırıldı ve günümüzde led ışıklar, en az akkor ışıklar ve florasanlar kadar güçlü ışık verebilir hale geldi. Öyle ki artık bu ampullerden daha çok led ampullerin tercih edilir durumda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Led ışıklar çok az enerji tüketir, bunun yanında uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Ayrıca küçük birimler oldukları için kolayca çeşitli ortamlara yerleştirilmeleri mümkündür. Led fenerlerde onlarca küçük ledin bir araya geldiğini biliriz. İşte şerit led de onlarca led ampulün ardı ardına dizildiği bir devre şeridi biçiminde tanımlanabilir. Plastik ve silikon bir şerit üzerine çizilmiş devre hattı üzerinde sıralanmış led lerin enerjiyi ışığa çevirmesi prensibi ile çalışan şerit led, günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır ve gün geçtikçe kullanım alanı genişlemektedir. Özellikle bir düzel üzerinde kesintisiz aydınlatma ihtiyacı olan ortamlarda şerit led kullanımı neredeyse zorunludur. Örneğin bir sinemada merdiven yanlarından kesintisiz olarak yapılacak şerit led aydınlatması hem efektif, hem de dekoratif sonuçlar doğuracaktır.

Şerit led ürünleri renkli ve beyaz seçeneklere sahiptir. Driver ismi verilen yönetim arabirimleri sayesinde renk değiştirebilen çeşitleri de geliştirilebilen şerit led ürünlerine www.ledavm.net adresinden güvenle erişebilirsiniz. Şerit led çeşitleriyle ilgili her türlü yedek parça ve aksesuara ulaşabileceğiniz sitemiz, en uygun fiyat garantisini de sunmaktadır. Ürünlerimiz yüksek standartlarda kaliteli ürünler olup, ihtiyacını tam anlamıyla karşılayacak özelliklere sahiptir. Dilediğiniz marka ve kalite seviyesinde ürüne ulaşabilir, ister kredi kartınızla peşin ve taksitle veya eft, havale ile %5 ek indirimli olarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.